Prodej Agrocarb Vápencové Hnojivo

Prodej Vápenatého Hnojiva Agrocarb

Vápenaté hnojivo Agrocarb je tou pravou volbou pro zemědělce i zahrádkáře po celé České republice. Díky své unikátní složení zlepšuje strukturu půdy, podporuje zdravý růst rostlin a zvyšuje úrodnost.

Okamžité účinky Agrocarbu

Agrocarb rychle neutralizuje kyselost půdy a dodává nezbytné živiny pro růst rostlin.

Ekologie

Toto hnojivo je vyrobeno z přírodních materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

Všestranné použití

Ideální pro širokou škálu plodin od obilovin až po ovocné stromy a zeleninu.

Dlouhodobý efekt

Zlepšení kvality půdy je dlouhodobé, což vám umožňuje plánovat výsadbu bez obav z nedostatku živin.

Nezávazně poptat

agrocarb

Co je Agrocarb?

Agrocarb je vysoce účinný vápenec určený pro optimalizaci pH půdy a zlepšení její struktury a úrodnosti. S obsahem CaCO3 minimálně 90 %, Agrocarb je základním stavebním kamenem pro stabilizaci pH půdy, což přispívá ke zlepšení její struktury a posílení biologické aktivity. Tato vlastnost je klíčová pro lepší hospodaření s půdní vláhou a kvalitu sklizně.

Vyroben technologií drcení, mletí a prosévání kvalitních vápenatých hornin, Agrocarb zajišťuje optimální granulometriu a chemické složení. Doporučujeme použití kotoučovými rozmetadly pro nejefektivnější aplikaci, která zamezí zbytečnému plýtvání a zajistí rovnoměrné rozprostření materiálu.

Agrocarb je ideální pro různé typy půd, včetně lehké, střední a těžké, a je vhodný jak pro ornou půdu, tak pro trvalé travní porosty. Pro zemědělské aplikace poskytujeme doporučené dávkování na základě kvality a pH umožňuje přizpůsobení použití pro konkrétní potřeby od orné půdy a ovocných sadů až po trvalé travní porosty, vinice a chmelnice.

Agrocarb 40 VA je navíc schválený pro použití v ekologickém zemědělství dle EU standardů, což z něj činí ideální volbu pro hospodáře dbající na udržitelnost a ekologii. Agrocarb je vaším spolehlivým partnerem pro zdravější půdu a bohatší úrodu.

Agrocarb 40 VA je vápenec, odloučený hydrocyklonem v rámci procesu praní suroviny před dalším zpracováním vápence. Vstupní surovinou je krystalický vápenec z lomu Smrčník Pomezí.

Agrocarb 40 VA obsahuje velmi malý obsah částic pod 0,09 mm. Agrocarb 40 VA je uskladněn volně na skládce s proměnnou vlhkostí cca 4-10% aktuálně dle klimatických podmínek

Náš sortiment

Vápenaté hnojivo Agrocarb

Frakce 0 - 4 mm
Frakce 1 - 3 mm / 0 - 4 mm

Agrocarp - vápenaté hnojivo (bílý písek)

1 - 3 mm: 215 Kč / t
0 - 4 mm: 130 Kč / t
+ doprava
Nezávazně poptat

S obsahem CaCO3 minimálně 90 % je tento agrocarp základním stavebním kamenem pro stabilizaci pH půdy, což přispívá ke zlepšení její struktury a posílení biologické aktivity. Tato vlastnost je klíčová pro lepší hospodaření s půdní vláhou a kvalitu sklizně.

Je vyroben technologií drtění, mletí a proseívání kvalitních vápenatých hornin, což zajišťuje optimální granulometrii a chemické složení. Doporučujeme použití kotoučovými rozmetadly pro nejefektivnější aplikaci, která zamezí zbytečnému plýtvání a zajistí rovnoměrné rozprostření materiálu.

Pro zemědělské aplikace poskytujeme doporučené dávkování na základě kvality a pH půdy, což umožňuje přizpůsobení použití pro konkrétní potřeby od orné půdy a ovocných sadů až po trvalé travní porosty, vinice a chmelnice.

Agrocarb 40 VA je navíc schválený pro použití v ekologickém zemědělství dle EU standardů, což z něj činí ideální volbu pro hospodáře dbající na udržitelnost a ekologii.

Ceny jsou uváděny bez DPH a dopravy.

Použití Agrocarbu?

Používá se jako hnojivo na úpravu půdní reakce, k zlepšení fyzikálně-chemických vlastností půdy. Použitím v zemědělství upravuje zejména pH půdy, stabilizuje půdní strukturu, posiluje biologickou aktivitu půdy, umožňuje lepší hospodaření s půdní vláhou, podporuje lepší využití hnojiv a zlepšuje kvalitu sklizně. Je vhodný zejména k aplikaci na středních a lehčích půdách a travnatých porostech. Slouží jako materiál neutralizující působení kyselých průmyslových exhalátů.

Použití vápenatých hnojiv na orných půdách a v ovocných sadech

Typ půdy Kategorie půdy pH Vápnění na ha (t)
Orná půda a ovocné sady Lehká půda do 4,5 1,2
4,6-5,0 1,6
5,1-5,5 1,2
5,6-7,0 0,6
Orná půda a ovocné sady Střední půda do 4,5 1,4
4,6-5,0 2
5,1-5,5 1,4
5,6-7,0 1
Orná půda a ovocné sady Těžká půda do 4,5 1,8
4,6-5,0 2,6
5,1-5,5 1,7
5,6-7,0 0,4

Použití vápenatých hnojiv ve vinicích

Typ půdy Kategorie půdy pH Vápnění na ha (t)
Vinice Lehká půda do 4,5 1,2
4,6-5 0,9
5,1-5,5 0,6
5,6-6,9 0,4
Vinice Střední půda do 4,5 2
4,6-5,0 1,4
5,1-5,6 1
5,7-6,9 0,6
Vinice Těžká půda do 4,5 2,6
4,6-5,0 1,8
5,1-5,5 1,2
5,6-6,9 0,4

Použití vápenatých hnojiv na chmelnicích

Typ půdy Kategorie půdy pH Vápnění na ha (t)
Chmelnice Lehká půda do 4,5 1,2
4,6-5,0 0,9
5,1-5,5 0,6
5,6-6,9 0,3
Chmelnice Střední půda do 4,5 2
4,6-5,0 1,4
5,1-5,5 1
5,6-6,9 0,6
Chmelnice Těžká půda do 4,5 2,6
4,6-5,0 1,8
5,1-5,5 1,2
5,6-6,9 0,4

Použití vápenatých hnojiv v trvalých travních porostech

Typ půdy Kategorie půdy pH Vápnění na ha (t)
Trvalé travní porosty Lehká půda do 4,5 1,2
4,6-5,0 0,6
5,1-5,5 0,5
5,6-6,0 0,4
Trvalé travní porosty Střední půda do 4,5 1,4
4,6-5,0 1
5,1-5,5 0,8
5,6-6,0 0,4
Trvalé travní porosty Těžká půda do 4,5 1,8
4,6-5,0 1,2
5,1-5,5 0,6
5,6-6,0 0,4

Nabízíme vápencové kamenivo z vlastního lomu

 • Agrocarb
 • Hnojivo na chmel
 • Hnojivo na chmelnice
 • Hnojivo na orné půdy
 • Hnojivo na ovocné keře
 • Hnojivo na ovocné sady
 • Hnojivo na ovocné stromy
 • Hnojivo na travní porosty
 • Hnojivo na trávu
 • Hnojivo na trvalé travní porosty
 • Hnojivo na vinice
 • Hnojivo na vinnou révu
 • Hnojivo na víno
 • Vápenaté hnojivo

Související produkty

Vápencové hnojivo dodáváme v těchto lokacích

Jeseník, Zábřeh, Šumperk, Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice, Havířov, Zlín, Kladno, Most, Karviná, Opava, Frýdek-Místek, Karlovy Vary, Jihlava, Teplice, Děčín, Chomutov, Přerov, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Prostějov, Třebíč, Česká Lípa, Třinec, Tábor, Znojmo, Příbram, Cheb, Orlová, Kolín, Trutnov, Písek, Kroměříž, Vsetín, Valašské Meziříčí, Litvínov, Uherské Hradiště, Hodonín, Český Těšín, Břeclav, Krnov, Litoměřice, Sokolov, Nový Jičín, Havlíčkův Brod, Chrudim, Strakonice, Kopřivnice, Klatovy, Žďár nad Sázavou, Bohumín, Jindřichův Hradec, Vyškov, Blansko, Kutná Hora, Náchod, Jirkov, Mělník, Žatec, Hranice, Beroun, Louny, Otrokovice, Kralupy nad Vltavou, Kadaň, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Ostrov, Svitavy, Bruntál, Uherský Brod, Rožnov pod Radhoštěm, Jičín, Rakovník, Neratovice, Benešov, Pelhřimov, Dvůr Králové nad Labem, Česká Třebová, Bílina, Varnsdorf, Slaný, Klášterec nad Ohří, Mariánské Lázně, Nymburk, Ústí nad Orlicí, Turnov, Chodov, Rokycany, Hlučín, Poděbrady, Šternberk, Krupka, Říčany, Český Krumlov, Roudnice nad Labem, Aš, Tachov, Vrchlabí, Jaroměř, Vysoké Mýto, Nový Bor, Holešov, Vlašim, Uničov, Velké Meziříčí, Čelákovice, Kyjov, Veselí nad Moravou, Boskovice, Prachatice, Rychnov nad Kněžnou, Sušice, Rumburk, Domažlice, Frenštát pod Radhoštěm, Humpolec, Kuřim, Moravská Třebová, Nové Město na Moravě, Litomyšl, Lanškroun, Čáslav, Hlinsko, Studénka.

Cena vápencového hnojiva Agrocarb

Vápencové hnojivo Cena od
Písek 1 3 215 Kč/t
Písek 0 4 130 Kč/t

*Ceny jsou uváděny bez dopravy a bez DPH

Cenová nabídka

Rádi vám připravíme orientační cenovou nabídku na dodávku Agrocarbu. Vyberte si požadovaný produkt a zadejte množství v tunách. Uveďte také velikost frakce, například velikost kamene 0-3 mm, a případně i podrobnosti o vašem projektu. Kalkulace dopravy je individuální a bude specificky upravena dle vašich požadavků a lokality dodání. Děkujeme!

Nezávazná objednávka

tun